2.kolo:   Troubsko - Drásov   4:0 (2:0)

Utkání zcela zaslouženě opanovali domácí. Od začátku byli aktivnější, nešetřili krokem a svým pohybem nám dělali velké problémy s rozehrávkou. Z toho poté pramenili chyby, kterých jsme se dopouštěli a domácí hráči je trestali v podobě vstřelených branek. Zbytečně jsme pustili lehkovážnou hrou a přístupem domácí do dvoubrankového vedení a tím si velice ztížili situaci. I když jsme si v první půli vytvořili taky šance, bohužel chybělo trochu štěstí. Nejprve při střele T.Koláčka, kdy míč skončil na břevně a následně po brejku a centru z pravé strany, kdy nejdřív D.Klouda poslal střelu pouze do brankáře a následnou dorážku zblokovali domácí obránci. To bylo ovšem z naší strany v první půli vše. Naproti tomu domácí byli nebezpečnější a při jejich výpadech musela být naše obrana na pozoru, aby nezatížili naše konto další brankou. 

Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním utkání zdramatizovat, ale bohužel, po šesti minutách naši snahu domácí definitivně utnuli. Třetí brankou v naší síti rozhodli o dalším průběhu utkání a bylo jasné, že vítězství si již nenechají vzít. Nadále na hřišti zcela vládli, kombinační hrou nás přehrávali a dostávali se do dalších šancí. Naše snaha povětšinou končila již v samotném zárodku, neboť nám vázla kombinace anebo před šestnáctkou domácích, kde nám obránci nedávali sebemenší prostor. V závěru domácí přidali ještě jednu branku a rozhodli tak o zcela jasné a zasloužené výhře.

 

Sestava: Daniel - Raichl, Schön, Mašinský, Koláček - Ondroušek, Rampula, Dvořák, Los - Klouda, Pindryč (65. Hlavůněk)

 

3.kolo:   Drásov - Lažánky   1:3 (0:3)

Vstup do utkání nebyl zrovna podle našich představ, neboť už ve 4.minutě jsme úplně zbytečně pustili soupeře do vedení. Sice jsme potom byli aktivnější, lepší na míči, ale pořád je to z naší strany to samé - špatné finální řešení. Ovšem ráz utkání zcela změnila situace z 28.minuty, kdy po nezaviněném střetu zůstal na trávníku ležet P.Ondroušek. Včasná pomoc všech, kteří v tu chvíli byli nejblíž, zcela jistě zabránila nejhoršímu. Za toto jednání patří dík jak divákům, kteří se připojili, Záchranné službě, která byla na místě velice rychle, tak i hráčům Lažánek, kteří v této velice těžké chvíli pomohli. Po vynucené pauze se dohrával první poločas, a je jen v dohadech, zda to bylo ovlivněno zmíněnou situací, ale v těch pár minutách jsme inkasovali další dvě branky.

Po přestávce jsme byli hodně aktivní, po vydařené akci se nám podařilo vstřelit branku a na domácích hráčích byla patrná snaha strhnout vývoj utkání na svoji stranu. Soupeř se prakticky ve druhé půli nedostal k ohrožení naší branky, vyjma standartních situací a i ty jsme dokázali eliminovat. Bohužel, ať už finální řešení herních situací anebo přímo zakončení nebyli z naší strany tak kvalitní, abychom dokázali se stavem skóre do konce utkání něco udělat.

V každém případě, výsledek tohoto utkání asi nebyl tak podstatný, jako to, že se podařilo zabránit nejhoršímu v případě našeho spoluhráče Petra Ondrouška. Ještě jednou všem díky za pomoc.

 

Sestava: Daniel - Ondroušek (28. Páleník), Brychta, Mašinský, Raichl - Dvořák, Rampula, Schön, Los - Klouda, Koláček (60. Hlavůněk)

Branky: Klouda David

 

4.kolo:   Oslavany - Drásov   2:2 (1:2)

Domácí hráči vlétli do utkání jako uragán. Pevně nás zamkli na naší polovině a před naší bránou doslova rozpoutali střelecké hody. Naše obrana byla pod permanentním tlakem, míč jsme odvraceli jen za cenu opětovného protiútoku anebo standartních situací. V těchto úvodních minutách nás podržel skvěle chytající J.Daniel, který zabránil několika vyloženým šancím domácích. Tomuto tlaku jsme stačili odolávat do patnácté minuty, kdy jsme po špatné rozehrávce na polovině hřiště zbytečně přišli o míč, čehož využili domácí a rychlou kombinací a nekompromisním zakončením otevřeli skóre. Tento okamžik ovšem, jakoby je uspokojil a postupně jsme začali přebírat čím dál více iniciativy. Domácí hráči začali hrát v obraně až moc lehkovážně, cehož jsme dokázali dvakrát využít ve svůj prospěch. Nejdříve v 23.minutě převzal D.Mašinský míč za půlící čarou a sice obtěžován jedním protihráčem a dalšími třemi přihlížejícími, dostal se až do šestnáctky kde křižnou střelou srovnal na 1:1. Domácí byli evidentně zaskočeni, čehož jsme chtěli využít. To se povedlo chvíli před koncem poločasu, kdy po velmi dobrém napadání se zmocnil míče M.Dvořák a podobně jako při naší první vstřelené brance, se zachovali domácí obránci i tentokrát, kdy dali Martinovi dostatek prostoru a času ke vstřelení gólu.

Poločasová přestávka domácím evidentně prospěla. Na hřiště poslali česrstvé síly a bylo to znát. Prakticky celý druhý poločas jsme se jen bránili a odolávali tlaku domácích. Někdy i se štěstím, ale to k tomu patří. Opět jsme přežili několik gólových situací, ale bylo čím dál jasnější, že asi nedokážeme vzdorovat dlouho. Jak brankář, tak i hráči hráli na maximu a za každou cenu jsme se snažili dostat míč co nejdál a na delší časový úsek od naší branky, ale ne vždy se nám to dařilo. Domácí poté využili standartní situace kdy po přímém volném kopu srovnali v 66.minutě skóre. Od této chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo, které určovalo vývoj zápasu. Závěrečný nápor jsme i za přispění brankové konstrukce zvládli a ustáli a po fyzicky náročném utkání si připsali za konečnou remízu první bod.

 

Sestava: Daniel - Koláček, Hlavůněk (57. Horčica), Mašinský, Raichl - Dvořák, Rampula, Schön, Špaček - Brychta, Los (84. Podal)

Branky: 23. Mašinský Dušan, 44. Dvořák Martin

 

5.kolo:   Drásov - Vysoké Popovice   2:2 (1:0)

Po devadesáti minutách, mělo být skóre jasně vypovídající ve prospěch domácích. Konečná remíza se dá brát jen a pouze jako ztráta. Jen těch šancí, které jsme si vypracovali v první půli, bylo nespočet. Minimálně tři z nich se dají brát jako vyložené a i těch dalších je škoda. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili, za první půlku jsme mu nedovolili ani jednu střelu na naši branku. V utkání jsme zcela jasně dominovali, dobrou kombinací a pohybem jsme hosty jasně přehrávali, vytvořili jsme si dostatečný tlak ve vápně soupeře, ale v zakončení jsme selhali. Vlastní vinou, kdy jsme možná zcela jasnou příležitost nezakončili dost razantně, jsme dali vyniknout brankáři hostů, na jehož zákrocích jsme ve většině případů ztroskotali. Proto bylo skóre po první půli jen 1:0.

Po změně stran jsme z aktivity neustoupili, ovšem dva prohrané hlavičkové souboje před naším vápnem a na polovině hřiště v rozmezí deseti minut dokázal soupeř potrestat dvěma vstřelenými brankami. Sice jsme se dokázali opět vrátit do zápasu, když v 63.minutě srovnal skóre D.Klouda, ale poté jsme i nadále pokračovali v zahazování šancí. Do konce utkání jsme byli jasně lepší, hostující obranu jsme dostávali pod tlak, ale ve chvíli, kdy měl míč skončit v síti, tak buď jsme netrefili zcela odkrytou branku anebo jsme dali opět prostor vyniknout golmanovi hostí.  Z pohledu nasazení a vůle se nedá nikomu nic vytknout, ale druhý pohled, který vypovídá o konečněm stavu utkání se musí jednoznačně brát jako neúspěch.

 

Sestava: Daniel - Koláček, Brychta, Mašinský, Páleník - Dvořák, Rampula (86. Homolka), Schön, Špaček - Klouda, Los

Branky: 30. Los Matyáš, 63. Klouda David

 

6.kolo:   Radostice - Drásov   5:2 (4:1)

První půle zcela jasně vyzněla pro domácí. Hráli jednoduše, nekomplikovali si situaci zdlouhavou rozehrávkou a zbytečným držením míče. Namísto toho využívali dlouhých nákopů za naši obranu a následným presinkem nás dostávali pod tlak. Z tohoto vytěžili i úvodní branku utkání, když po centru do našeho vápna míč lehce tečoval domácí útočník a ten skončil za zády našeho brankáře. Na tuto branku jsme sice dokázali odpovědět o pár minut později, kdy byl v šestnáctce domácích faulován D.Mašinský a nabídnutý pokutový kop jsme využili ke srovnání, nicméně další minuty a zbytek první půle patřil domácím. Zbytečnými chybami, možná nekoncentrovaností, jsme nabídli domácím v rozmezí deseti minut pohodlně vstřelit tři branky a tento náskok jim dal klid. Zato naše snaha byla křečovitá. Chyběl nám pohyb, nabídka spoluhráči, míč nám uskakoval při zpracování, přihrávky šli pozdě a střela na bránu jakbysmet.

Do druhého poločasu, ovšem jakoby nastoupilo úplně jiné mužstvo. Najednou nás bylo plné hřiště, všude jsme byli o krok dřív a evidentně jsme domácí mužstvo svoji aktivitou zaskočili. Poměrně brzy se nám podařilo z povedené akce vstřelit branku a snížit tak náskok domácích, ale v dalším počínání jsme nebyli dost důslední. Šance které jsme si vytvořili, doslova volali po dopravení míče do brány domácího mužstva, bohužel koncovka je naše velice slabá stránka. Celou druhou půli jsme byli lepší, ale ne efektivnější. Necelých osm minut před koncem domácí uzavřeli svůj gólový účet a dali tak konečnou podobu výsledku utkání.

 

Sestava: Daniel - Koláček, Hlavůněk (50. Homolka), Brychta, Páleník - Dvořák, Mašinský, Schön, Los (75. Procházka) - Klouda, Ondroušek

Branky: 14. Schön Petr, 52. Klouda David

 

7.kolo:   Drásov - Babice u Rosic   3:3 (2:1)

Do

 

Sestava: Daniel - Koláček (80. Horčica A.), Brychta, Horčica P., Homolka (63. Raichl) - Špaček, Rampula, Schön, Los  - Klouda, Ondroušek

Branky: 11. Los Matyáš, 13. Klouda David, 81. Ondroušek Petr

 

8.kolo:   Drásov - Moravské Bránice